Sortiment Valašského piva BON

BON světlá filtrovaná 10°

Má střední plnost, vyšší říz. Zpočátku je nejprve jemně cítit sladová chuť po dlouhém zrání, která záhy přejde v příjemnou, ale plnou hořkost, jež dlouho doznívá na patře.

Typ světlý ležák "pilsner" stupňovitost minimálně 10,4% EPM, alkohol 3,9-4,2% objemových, filtrované pivo

 

BON světlý ležák 1

Pivo je hutné, plné v ústech s vyšším řízem. Nejprve se projevuje harmonicky sladěná jemnost po velmi dlouhém ležení. Poté přejde ve výraznou hořkost, jež zůstává ještě dlouho v doznění a láká k dalšímu napití.

Typ světlý ležák "pilsner" - stupňovitost minimálně 12,4% EPM, alkohol 4,8-5,4% objemových, filtrované a nepasterizované pivo

  • BON světlý ležák filtrovaná 12°
  • BON světlý ležák kvasnicová 12°

BON tmavý ležák speciál 14°

Pivo je hutné, plné v ústech s vyšším řízem. Barva přechází od tmavohnědé po rubínovou s krémovou hustou pěnou. Ve vůni cítíte směs karamelu, pražení a méně tradičně i výrazného chmele. Totéž již po napití cítíte v ústech. Toto pivo je přijímáno i mnohými vyznavači světlých ležáků díky výraznější chmelové chuti.

Typ tmavý ležák speciál - stupňovitost minimálně 14,2% EPM, alkohol 5,2-6,1% objemových, nefiltrované kvasnicové pivo

BON Weissbier 12°

Pivo typu Weissbier nebo jinak ozačované jako Weissbeer a také Weizen, které je svrchně kvašené pšeničné pivo. Ve vůni a posléze chuti cítíte charakteristické tóny banánu, zeleného jablka, špetky hřebíčku, klasickou jemně nakyslou ovocnou chuť netradičně doplňuje v doznění i nahořklý grap. Ano ani u tohoto piva jsme si neodpustili trošku více přichmelit (jak je naším zvykem).

Typ světlý ležák - stupňovitost minimálně 12,4% EPM, alkohol 4,6-5,0% objemových, nefiltrované pšeničné pivo

Světlá desítkasvětlý ležák mají hustou bílou pěnu, která u dobře ošetřeného piva kroužkuje na sklenici. I to je důsledek nejen kvalitních surovin, klasické technologie, ale také je to dáno dlouhým ležením. Mnoho pivovarů (nedodržujících předchozí) pro zachování výdržnosti pěny musí do piva přidávat aditiva!

Balení:

Naše pivo plníme do 15, 30 a 50 litrových KEG sudů typu Flach.